fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Me afro gjysmë milionë euro Norvegjia ndihmon Kosovën për blerjen e respiratorëve

me-afro-gjysme-milione-euro-norvegjia-ndihmon-kosoven-per-blerjen-e-respiratoreve

Norvegjia ndihmon Kosovën me afro gjysmë milionë euro për blerjen e respiratorëve.

Ambasada e Norvegjisë në Kosovë ka njoftuar se Norvegjia do ta ndihmojë Kosovën me afro gjysmë milionë euro për blerjen e respiratorëve shkaku i pandemisë së Coronavirusit.

“Norvegjia do të kontribuojë me 5 milion kruna norvegjeze për të ndihmuar në blerjen e respiratorëve të nevojshëm për Kosovën në dritën e shpërthimit të COVID-19. Një falënderim i madh për parterin tonë UNDP Kosova.

Marrëveshja në mes ambasadës norvegjeze dhe UNDP u nënshkrua sot nga zëvendës shefja e misionit tonë”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Të ngjajshme

Pamje të rë.nda/ Del video tr.agjike, ja momenti kur vëllai i deputetes së PS h.umb jetën në ak.sident në tunelin e Elbasanit

albswiss.com

Isa Msutafa tregon nëse është kandidat për Kryeministër

albswiss.com

Ekipi izraelit: Ndjejmë detyrim për të ndihmuar shqiptarët, ishin pranë hebrenjve në kohën e holokaustit

albswiss.com

18 plumbat që e tronditën Prishtinën

albswiss.com

Për veshkat, zemrën dhe mëlçinë, përdorimet befasuese të bishtave të qershive

albswiss.com

300 persona ende të prekur me koronavirus në Kosovë, tash e 10 ditë më shumë të shëruar se të infektuar

albswiss.com
error: Content is protected !!