fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Nga këto komuna të Kosovës janë dy të vdekurit nga koronavirus

nga-keto-komuna-te-kosoves-jane-dy-te-vdekurit-nga-koronavirus

Nga këto komuna janë dy të vdekurit nga koronavirus sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se dy persona kanë ndërruar jetë mëngjesin e sotëm nga koronavirusi

Sipas njoftimit zyrtar, S.N. mashkull i moshës 59 vjeçare është nga komuna e Prishtinës ndërsa N.R., 70 vjeçare nga Korisha e Prizrenit.

Të dy viktimat kanë qenë të prekur edhe nga sëmundja e diabetit.

Z për informim në Ministrinë e Shëndetësisë, Faik Hoti, ka njoftuar se dy persona me koronavirus, kanë vdekur nga koronavirus.

Sipas njoftimit, pacienti mashkull S.N., i moshës 59 vjeçare nga Prishtina, ka ndërruar jetë në orën 03:00. Ai ishte me sëmundjen e diabetit

Njoftimi i plotë:

Në ora 03:00 ka përfunduar me vdekje pacienti i gjinise mashkull S. N, 1961, Prishtinë, i cili është pranuar në Mjekimin Intenziv të Klinikës Infektive me datën 04. 04. 2020 transfer nga Qendra Emergjente e QKUK-së dhe ka qenë me sëmundje shoqëruese (Diabetes Mellitus tip 2. Sy hepatorenale). Pacienti është pranuar në Klinikën Infektive në gjendje të rendë pa vetëdije.

Në ora 07:10 ka përfunduar me vdekje pacientja e gjinisë femer, N. R, 1950, Korishë, Prizren, e cila është pranuar po ashtu në Mjekimin Intenziv të Klinikës Infektive me datën 02. 04.2020 dhe ka pasur sëmundje shoqëruese (Diabetes Mellitus, Nephropathia diabetica, Hypertensio arterialis dhe Cardimyopathia chronica).

Të ngjajshme

‘Zgjohu se nuk ke bërë asgjë, zgjohu’/ Ulër.ima rrëqethëse e familjarëve të Andi Zylyfit në spital

albswiss.com

Shpend Ahmeti jep lajmin e madh për prishtinasit, tregon kur do të hiqet karantina në kryeqytet

albswiss.com

Vendoset tenda në hapësirat e QKMF-së në Drenas

albswiss.com

Pal Lekaj tregon se sa deputetë do ta votojnë qeverinë Hoti

albswiss.com

Presidenti Thaçi në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve: Ata janë e ardhmja

albswiss.com

Kadrijaj shkresë ambasadorëve kosovarë, kërkon të di numrin e të riatdhesuarve gjatë koronavirusit

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!