fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Presidenti serb flet në telefon me shefin e UNMIK’ut, thotë se është i gatshëm të bashkëpunojë me “Prishtinën” kundër Covid 19

presidenti-serb-flet-ne-telefon-me-shefin-e-unmik’ut,-thote-se-eshte-i-gatshem-te-bashkepunoje-me-“prishtinen”-kunder-covid-19

Vuçiq flet në telefon me shefin e UNMIK’ut, thotë se është i gatshëm të bashkëpunojë me “Prishtinën” kundër Covid 19.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se Beogradi është i vendosur të ndihmojë serbët në Kosovë në luftimin e koronavirustit.

Ai ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim të plotë edhe me përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës në luftën ndaj pandemisë.

Sipas presidencës serbe, Vuçiq shprehu shqetësimin për përhapjen e infeksionit në Kosovë në një bisedë telefonike me shefin e UNMIK-ut, Zahir Tanin, raporton agjencia serbe e lajmeve Beta.

Vuçiq dhe Tanin gjithashtu diskutuan situatën politike dhe të sigurisë në Kosovë me rastin e seancës së ardhshme të Këshillit të Sigurimit të KB kushtuar raportit të Sekretarit të Përgjithshëm të KB për punën e UNMIK-ut, që do të mbahet përmes video- konferencës gjatë këtij muaji.

Të ngjajshme

Historia e dhimbshme e nënave që varrosën fëmijët e tyre, Meta në kampin famëkeq të Tepelenës

admin

Kurti: Ende s’kemi vendosur për fatin e Ministrisë së Kulturës

albswiss.com

Koronavirusi, një fshat i tërë në Kosovë do të vendoset në karantinë

albswiss.com

Zbardhet dësh mia/ Iu bë operacion sekret ne m org, çfarë ndodhi natën e vd ekjes së Enver Hoxhës

albswiss.com

“Çfarë krimi ka bërë UÇK-ja?”, presidenti Thaçi i përgjigjet ashpër deputetes së VV-së

albswiss.com

12 vjet pavarësi nën zhvillimin e ngadaltë ekonomik

albswiss.com
error: Content is protected !!