fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

17 persona nga Gjilani janë shëruar nga koronavirusi

17-persona-nga-gjilani-jane-sheruar-nga-koronavirusi

17 persona të shëruar nga koronavirusi në Gjilan.

Komuna e Gjilanit për 24 orët e fundit nuk e ka të regjistruar asnjë rast të prekur me Covid-19, ka njoftuar kryetari Lutfi Haziri, në ditën e 34-të të përballjes me pandeminë.

Haziri ka falënderuar qytetarët për lojalitetin, drisa ka kërkuar që të vazhdojnë të vetëpërmbahen duke duke qëndruar në shtëpi, sepse masat kundër kësaj sëmundje janë shumë të ashpra.

“I kemi lokalizuar rastet dhe jemi të mobilizuar që ta monitorojmë situatën 24 orë, duke pasur kujdes të vecantë për individët që janë të infektuar. Lajm i mirë është se kemi 17 raste në Gjilan të shëruara plotësisht, por nuk do të thotë se kemi përballuar situatën”, ka thënë Haziri.

“Jemi në kulmin e krizës së infeksionit dhe duhet të vetëpërmbahemi, sipas masave të reja të qeverisë, të cilat sot në Gjilan dhe Anamoravë janë zbatuar në tërësi”, ka shtuar ai.

Të ngjajshme

10 persona humbën jetën në komunikacion, vetëm në muajin janar

albswiss.com

Vasfije Krasniqi-Goodman nesër flet para deputetëve të Kuvendit të Kosovës

albswiss.com

drejtori i IKSHPK-sës u bën thirrje qytetarëve të mos dalin jashtë

albswiss.com

A do të ketë fazë të dytë të koronavirusit, flet drejtori i IKSHPK-së

albswiss.com

Kjo është dita kur nënshkruhet marrëveshja për qeverinë e re!

albswiss.com

‘IFIMES’ ANALIZË BALLKANIT: Iniciativa Thaçi-Vuçiç për korrigjim kufijsh minon themelet e BE-së

admin
error: Content is protected !!