fbpx
Alb'swiss TV
Teknologji

Syze VR që po ndërtohen nga Apple

syze-vr-qe-po-ndertohen-nga-apple

Apple po ndërton një palë syze VR.

Kjo është sipas rrjedhës së fundit nga analisti i respektuar i Apple Ming-Chi Kuo, i cili rregullisht parashikon produktet e firmës.

“Syzet Apple” raportohet se rrezatojnë imazhe holografike si koha, moti dhe mesazhet mbi pamjen tuaj të botës reale duke përdorur realitetin e shtuar, transmeton lajmi net.

Realiteti i shtuar është kur imazhet virtuale vendosen në krye të pamjes suaj për rrethinën tuaj.

Sipas Kuo, i cili punon për firmën e administrimit të investimeve në Hong Kong TF Securities, syzet sekrete të Apple do të lëshojnë në vitin 2022 “më së shpejti”.

Në një shënim për investitorët, ai tha që syzet do të përdorin një lente të shtresuar të kushtueshme për të shfaqur përmbajtje dixhitale mbi pamjen e një përdoruesi, shkruan The Sun.

Thashethemet e mëparshme kanë sugjeruar mesazhe me tekst, histori lajmesh, azhurnime të motit dhe më shumë mund të shfaqen duke përdorur syzet.

Të ngjajshme

Kujdes: Pastrojeni telefonin, papastërtia e tij mund t’iu infektojë me koronavirus

albswiss.com

Kjo Jetta është 36 vjet e vjetër, del në shitje

albswiss.com

Bashkohen prodhuesit e automjeteve në “garën globale” për prodhimin e ventilatorëve

albswiss.com

Burri nxjerr nga organizmi kufjen e Apple, punonte akoma

admin

Samsung pritet të lansojë Galaxy Fold

albswiss.com

Aplikacioni në shqip “Globi im” në Android për edukimin e fëmijëve

admin
error: Content is protected !!