fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Si do të bëhet testimi dhe notimi i nxënësve, tregon Ministrja Bajrami

si-do-te-behet-testimi-dhe-notimi-i-nxenesve,-tregon-ministrja-bajrami

Ministrja Bajrami ka treguar se si do të bëhet testimi dhe notimi i nxënësve.

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami ka folur rreth notimit të nxënësve të cilët po ndjekin mësimet nga shtëpia.

Bajrami deklaroi se nota e periudhës së tretë nuk mund të jetë më e ultë se në periudhën e dytë.

“Në rast se nxënësi është i pa kënaqur para datës 11 mars, atëherë do të krijohen kushtet e testimit online apo çfarëdo forme tjetër”, tha Bajrami.

Kemi paraparë që në muajin qershor nëse na lejon Instituti Kombëtar i Shëndeti Publik dhe Ministria e Shëndetësisë që nxënësit të kthehen në shkollë dhe të kryhet ky testim.

Të ngjajshme

Gazeta e njohur gjermane shkruan për Qeverinë e re të Kosovës

albswiss.com

Presidenti Thaçi: Grupi i Kurtit të japë përgjegjësi për shtytjen e studentit në vetëvrasje

albswiss.com

Ndahet nga jeta Xhelal Çajani, esnaf i çarshisë së Shkupit

admin

Flet Infektologu kosovar: Zvogëlimi i rasteve, nuk do të thotë se duhet të qëndrojmë komod e të dalim

albswiss.com

Në Spixanë të Kalabrisë zgjidhet “Misi arbëreshja 2019”

admin

Ismaili kritikon qeverinë: Dështimi në testime të shpeshta për koronavirus, mund të na kushtojë

albswiss.com
error: Content is protected !!