fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

3 të prekurit me koronavirus në Prizren: Dy punëtorë të një fabrike dhe një polic

3-te-prekurit-me-koronavirus-ne-prizren:-dy-punetore-te-nje-fabrike-dhe-nje-polic

Sot, në Kosovë janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus.

Në Komunën e Prizrenit sot janë shënuar edhe tri raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 124 numrin total të të infektuarve.

Të infektuarit e sotëm të cilët kanë rezultuar pozitivë janë dy punëtorë të një fabrike dhe një polic, të cilat janë raste kontakti.

Lajmi u bë i ditur nga kryetari i kësaj komune, Mytaher Haskuka, i cili në një lidhje telefonike në RTV Dukagjin, tha se qytetarët po vazhdojnë të grumbullohen dhe sipas tij, qytetarët janë relaksuar shumë.

Prizreni është komuna e dytë më e infektuar nga koronavirusi në Kosovë.

Të ngjajshme

Nëntë pacientë me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive, një grua në gjendje më të rëndë

albswiss.com

Pas kthimit nga Mynihu, Vuçiq nis “festën”, u shërben ushqim mysafirëve të tij

albswiss.com

Biznesmeni malazias jep 2 milionë euro për katastrofën në Shqipëri

news

Pamje ku Endrit Shala godet gazetarin (VIDEO)

albswiss.com

A po tërhiqet “Wizz Air” nga tregu i Maqedonisë?

admin

A do të lejohet mbajtja e dasmave këtë vit, kjo është përgjigja e Naser Ramadanit

albswiss.com
error: Content is protected !!