fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

3 të prekurit me koronavirus në Prizren: Dy punëtorë të një fabrike dhe një polic

3-te-prekurit-me-koronavirus-ne-prizren:-dy-punetore-te-nje-fabrike-dhe-nje-polic

Sot, në Kosovë janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus.

Në Komunën e Prizrenit sot janë shënuar edhe tri raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 124 numrin total të të infektuarve.

Të infektuarit e sotëm të cilët kanë rezultuar pozitivë janë dy punëtorë të një fabrike dhe një polic, të cilat janë raste kontakti.

Lajmi u bë i ditur nga kryetari i kësaj komune, Mytaher Haskuka, i cili në një lidhje telefonike në RTV Dukagjin, tha se qytetarët po vazhdojnë të grumbullohen dhe sipas tij, qytetarët janë relaksuar shumë.

Prizreni është komuna e dytë më e infektuar nga koronavirusi në Kosovë.

Të ngjajshme

Shkruan gazeta gjermane: Rrëzimi i qeverisë së Kosovës e destabilizon rajonin

albswiss.com

Ambasada amerikane njofton Kurtin se po shqyrtojnë mundësinë e heqjes së trupave të saj nga Kosova

albswiss.com

Kuçi i nxjerr deklaratat e rënda të Albulena Haxhiut kur Shpend Ahmeti e takonte Thaçin

albswiss.com

Tubimi informues në Gjenevë – Ndryshimet përkeqësuese ligjore në Zvicër

admin

Pas një dite të rëndë – ky është falënderimi fantastik i tiranasit për Kosovën

news

Zvogëlohen pritjet në Merdare

admin
error: Content is protected !!