fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

7 rastet e fundit me koronavirus vijnë nga këto komuna

7-rastet-e-fundit-me-koronavirus-vijne-nga-keto-komuna

Ka shkuar në 1032 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se sot janë testuar 306 mostra të dyshuara për koronavirus nga të cilat 7 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 3 raste (sipas vendbanimit:1 rast Gërnçar, 1 rast Jabllanicë dhe 1 rast Prizren), komuna e Vushtrrisë 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Vushtrri) dhe 1 rast me vendbanim në Prishtinë.

IKSHPK njofton se sot janë shëruar edhe 3 pacientë të tjerë duke e çuar numrin në 785./ORAinfo/

Të ngjajshme

Nesër borë në Kosovë, IHMK tregon temperaturat

albswiss.com

PAMJE E RË.NDË, DY FËMIJË SHQIPTARË GJENDEN TË SHTRIRË NË MES TË QYTETIT – DYSH OHET SE KISHIN KONSUMUAR LËNDË NA RKOTIKE

albswiss.com

Ministria e Shëndetësisë publikon orarin e ri nga nesër deri me 1 qershor

albswiss.com

DEPUTETI I LSDM-SË TREGON “SEKRETIN” E TAKIMIT ZAEV-KURTI

albswiss.com

“Evi” i gjen këpucët që ia dhuroi Aro Muriç, por vendosi diqka interesante

albswiss.com

Presidenti Thaçi përkujton viktimat e masakrës së Likoshanit e Qirezit

albswiss.com
error: Content is protected !!