fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

7 rastet e fundit me koronavirus vijnë nga këto komuna

7-rastet-e-fundit-me-koronavirus-vijne-nga-keto-komuna

Ka shkuar në 1032 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se sot janë testuar 306 mostra të dyshuara për koronavirus nga të cilat 7 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 3 raste (sipas vendbanimit:1 rast Gërnçar, 1 rast Jabllanicë dhe 1 rast Prizren), komuna e Vushtrrisë 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Vushtrri) dhe 1 rast me vendbanim në Prishtinë.

IKSHPK njofton se sot janë shëruar edhe 3 pacientë të tjerë duke e çuar numrin në 785./ORAinfo/

Të ngjajshme

Vdekja e punëtorit kosovar të Bondsteel-it, vjen reagimi i KFOR-it

albswiss.com

Koronavirusi prek edhe një tjetër grua shtatzënë në Prishtinë, kjo është gjendja e saj

albswiss.com

Punonjësit e “Pastrimit” mund të mbesin pa paga, paralajmërohen protesta

albswiss.com

Kaq pasuri la një lypës pasi ndërroi jetë, video bëhet hit në internet

admin

Pershendetje te gjithve. Rasti eshte urgjent. Na ndimoni sa te keni mundsi

admin

Edhe një i prekur me koronavirus në Burojë të Skenderajit

albswiss.com
error: Content is protected !!