fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Krasniqi: COVID-it i ka ardhur fundi, por këtë radhë Bajramin ta festojmë në shtëpi

krasniqi:-covid-it-i-ka-ardhur-fundi,-por-kete-radhe-bajramin-ta-festojme-ne-shtepi

Infektologu Valbon Krasniqi u ka bërë thirrje qytetarëve që festën e Fitër Bajramit ta festojnë në shtëpitë e tyre.

Me anë të një postimi në Facebook, Krasniqi ka shkruar se kësaj radhe duhet të festojmë në shtëpi, në atë formë që “nesër të festojmë të gjithë së bashku”.

Krasniqi me këtë rast edhe ua ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit.

Postimi i plotë:

Të festojmë këtë radhë në shtëpitë tona, që nesër të festojmë të gjithë së bashku

Besimi dhe durimi, dy fjalët më të dëgjuara këtyre muajve, por edhe dy virtytet më të larta të trashëguara ndër breza, u dëshmuan se janë shtyllat më të forta të suksesit në jetë. Gjithçka e ka fillimin dhe fundin e vet. Edhe COVID-it i ka ardhe fundi.
Të festojmë këtë radhë në shtëpitë tona, që nesër të festojmë të gjithë së bashku.

Urime dhe me Fat Festa e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë.

Të ngjajshme

BE i përgjigjet Kurtit: Vizat hiqen kur të plotësohen kushtet

albswiss.com

Ky është zëvendësministri me i ri qe ka emëruar sot kryeministri Kurti

albswiss.com

Liderët e Luginës mbështesin presidentin Thaçi

admin

Ministri Abdixhiku: Janë identifikuar 2 mijë qytetarë nga Kosova të ngujuar jashtë vendit

albswiss.com

Edhe babai i kryetarit Konjufca, kishte pozitë të lartë në Kuvendin e Kosovës

albswiss.com

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 7 totali i viktimave

albswiss.com
error: Content is protected !!