fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Kurti pas presidentit flet edhe me kryeministrin maqedonas, ja për çka u bisedua

kurti-pas-presidentit-flet-edhe-me-kryeministrin-maqedonas,-ja-per-cka-u-bisedua

Bashkëpubimi shtëtrorë dhe pandemia covid-19 kanë qenë dy temat kryesore në biseden telefonikes mes kryeministrit të Kosovës dhe atij të Maqedonisë së Veriut.

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski.

Gjatë bisedës, theks i veçantë iu dha situatës me COVID-19 në vendet respektive dhe masave që Qeveritë e dy vendeve kanë ndërmarrë në luftimin dhe menaxhimin e përhapjes së virusit Corona.

Ata gjithashtu folën për marrëdhëniet bilaterale dhe nevojën për bashkëpunim konstruktiv në arritjen e qëllimeve të përbashkëta rajonale.

Në fund, Kryeministri në detyrë Kurti dhe Kryeministri i Qeverisë në detyrë të Maqedonisë së Veriut, Spasovski u pajtuan që të vazhdojnë dhe mirëmbajnë komunikimin institucional ashtu sikurse edhe bashkëpunimin ndërshtetëror.

Të ngjajshme

Ky Mesazh i gjetur në telefonin e Shqipdon Aliut po trondit të gjithë

albswiss.com

Krizën politike nuk e frenon as java kundër koronavirusit nê Kosovë

albswiss.com

Po ndihmonte shokun për të gjetur unazën e martesës, 44-vjeçari i ndryshon jeta nga ajo që zbulon

albswiss.com

Haradinaj: Një pjesë e madhe e VV-së dikur ishin anëtarë të SHIK-ut

albswiss.com

Nuk i përmban lotët, djali i axhës rrëfen për ngjarjen në Gjilan: Flet edhe për policen Valdete Bllaca

albswiss.com

Me këtë video Hoxhë Halil Kastrati tregon surprizën e madhe për njerëzit në nevojë!

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!