fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Sot dy të infektuar, rikthehet koronavirusi në Suharekë

sot-dy-te-infektuar,-rikthehet-koronavirusi-ne-suhareke

Sonte janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vendin tonë.

Nga 21 rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, dy prej tyre janë nga Komuna e Suharekës.

Sipas IKSHPK-së, rastet janë me vendbanim nga Bllaca dhe një në Suharekë, shkruan Indeksonline.

Kryetari Bali Muharremaj bën thirrje që të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen e mëtejme të virusit.

Njoftimi i plotë i Muharremajt:

Sapo jemi informuar se i kemi 2 raste sërish me Covid-19 në Komunën tonë.

Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen e mëtejme të virus.

Të ngjajshme

3 të vdekur e 161 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

albswiss.com

Çfarë po ndodh, tre tërmete njeri pas tjetrit godasin një tjetër…

albswiss.com

Sivjet 54 milionë euro më shumë investime të huaja në Kosovë se në 6-mujorin e parë të 2019-s

albswiss.com

LDK refuzon thirrjen e Albin Kurtit për tryezë të përbashkët

albswiss.com

Isa Mustafa: Vetëvendosje po e bën “kapjen e re” të shtetit

albswiss.com

Momente tme rri dhe an kthi, shikoni sesi gjunjëzohet burri gjatë tërmetit që tro nditi vendin (Video)

news
Loading...
Loading...
%d bloggers like this: