fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Koronavirusi, Kryetari i Prishtinës thotë se është koha për rihapje

koronavirusi,-kryetari-i-prishtines-thote-se-eshte-koha-per-rihapje

Covid-19, Shpend Ahmeti thotë se është koha për rihapje.

Për herë të parë sot Kosova nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me koronavirus që nga data 13 mars.

Sipas IKSHPK’së, të gjitha mostrat e dyshuara (138) me COVID-19 për 24 orët e fundit në nivel vendi kanë rezultuar negative, ndërkohë që janë katër të shëruar.

E kjo ka gëzuar të parin e Komunës së Prishtinës, i cili ka thënë se tash është koha për rihapjen e vendit.

“0 – zero raste. Rihapja”, ka shkruar Shpend Ahmeti në Facebook.

Deri tash në Kosovë janë konfirmuar 1032 persona me koronavirus, 785 prej tyre janë shëruar kurse 29 kanë vdekur.

Të ngjajshme

Anulohet konferenca e Kurtit për media, mësohet arsyeja

albswiss.com

KAQ PARA I KURSEN SHTETI ME ZVOGËLIMIN E MINISTRIVE – PREMTOHET MOS LARGIM TË STAFIT CIVIL NGA PUNA

albswiss.com

Gati përfundon numërimi, NISMA arrin votat katër shifrore!

albswiss.com

Sa është zyra e infektuar? Nëse neveriteni, më mirë të mos e lexoni këtë tekst

albswiss.com

Politikani nga Vojvodina kapet keq me moderatorin për Kosovën dhe Katalonjën (Video)

albswiss.com

LAJMI FUNDIT: Me mengjes dy her goditet nga termeti Shqiperia

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!