fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Haki Abazi: Nuk do të hyjë asnjë maune nëse në dokumente nuk u shkruan “Republika e Kosovës”

haki-abazi:-nuk-do-te-hyje-asnje-maune-nese-ne-dokumente-nuk-u-shkruan-“republika-e-kosoves”

Qeveria e Kosovës dje ka vendosur masat e reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë.

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka bërë të ditur se asnjë maune nuk do të hyjnë në Kosovë nëse nuk e kanë të shkruar “Republika e Kosovës”.

“As reciprociteti nuk u bie tamam”.

“Mbrëmë morëm vendimin që të avancojmë reciprocitetin me Serbinë. Deri tani maunet nga Serbia kanë mundur të hyjnë në Kosovë nëse: 1. nuk kanë pasur dokumente fyese për shtetësinë e Kosovës, dhe 2. Nëse në to është shkruar Kosova”.

“Me vendimin e mbrëmshëm, asnjë maune nuk mund të hyjë në vendin tonë nëse në dokumentet e tyre nuk shkruan: Republika e Kosovës”, ka shkruar Abazi në rrjetin social Facebook.

Të ngjajshme

Pacienteja me ethe dhe kollitje të lehtë, si u krijuan dyshimet në QKUK për coronavirus

albswiss.com

Vuçiq po tenton të “mashtrojë” perëndimin për shkëmbim të territoreve me Kosovën

admin

Shikoni çfarë bën qeni për vogëlushin me sindromin ‘Down’

albswiss.com

Kurti tregon a është ndarë Ministria e Kulturës

news

Vjosa Osmani kujton Betejën e Koshares: Rrëfimi më autentik i përpjekjes heroike për liri

albswiss.com

Infektologu kosovar tregon se si duhet shtatëzënat të mbrohen nga koronavirusi

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!