fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Nesër nis faza e tretë, këto janë veprimtaritë që hapen

neser-nis-faza-e-trete,-keto-jane-veprimtarite-qe-hapen

Faza e tretë e lehtësimit të masave fillon nesër me 1 qershor.

Nga nesër në Kosovë fillon faza e tretë e hapjes graduale nga masat e vendosura për shkak të koronavirusit. Në këtë fazë pritet hapja e gastronomisë në përgjithësi, kinemave dhe teatrove e të tjera.

“Qarkullimi i qytetarëve në bazë të situatës epidemiologjike, transporti urban dhe ndërurban, taksitë, gastronomia, provimet në Arsimin e Lartë, Testi i Maturës dhe Arritshmërisë, Hapja e Kinemave dhe Teatrove, Hapja Selektive e Aktiviteteve Sportive”, tka njoftuar Ministria.

Në këtë fazë pritet të bëhet rivlersim edhe për hapjen e kufijve, aeroporteve, ahengjeve, banjave, panaireve, pishinave dhe klubeve të natës.

Të ngjajshme

Për shkak të koronavirusit, mbyllet për vizitorë Galeria e Arteve të Kosovës

albswiss.com

​Shkaqet më të shumta të vdekjeve në Kosovë nga sistemi i qarkullimit gjakut

admin

Ish këshilltari i Obamës mendon se Thaçi do të mbetet kryenegociatori i Kosovës

albswiss.com

Marinsi amerikan për FSK-në: Ata i përkasin një klase botërore

news

Prishtina merr vendim për orarin e kifizimit të lëvizjes pas të hënës

albswiss.com

Pas sulmeve të shumta, vjen reagimi i ashpër i KQZ-së

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!