fbpx
Alb'swiss TV
Teknologji

Ky është celuari më i shitur në botë

ky-eshte-celuari-me-i-shitur-ne-bote

iPhone 11 celulari më i shitur në botë.

iPhone 11 është bërë telefoni inteligjent më i njohur në botë duke tejkaluar rezultatet e arritura një vit më parë nga iPhone XR me gjithë epideminë e koronavirusit që kishte kontraktuar tregun.

Sipas analistëve të Omdia, iPhone 11 ishte telefoni më i njohur në një shkallë globale në tremujorin e parë të vitit, me shitjen e 19,5 milionë njësive.

IPhone XR kishte ndalur në 13,6 milionë njësi në tremujorin e parë të 2019.

Në vendin e dytë midis smartfonëve më të shitur në tre muajt e parë të vitit 2020 është Galaxy A51 i Samsung me 6,8 milion copë.

Redmi Note 8 dhe Redmi Note 8 Pro të Xiaomi ndjekin me përkatësisht 6,6 dhe 6,1 milionë smartphone.

Të ngjajshme

WhatsApp: Hakerët kanë sulmuar përdoruesit në iPhone dhe Android, përmes kodit

admin

Telefoni i parë me 10 giga RAM pritet të del në treg

admin

Japonia krijon veturën e parë me material deri në 90% nga plastika

admin

Fshijeni menjëherë këtë mesazh nëse ju vjen në telefon

albswiss.com

Telefoni më i popullarizuar në botë

albswiss.com

Ja si mund ta ruani baterinë e telefonit

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!