fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Kjo komunë e Kosovës merr vendim për mbylljen e çerdheve deri më 1 gusht

kjo-komune-e-kosoves-merr-vendim-per-mbylljen-e-cerdheve-deri-me-1-gusht

Në vendin tonë po vazhdon të ketë rritje të rasteve të reja me koronavirus.

E kjo ka filluar që të zgjoi sërish panikë tek qytetarët.

Nëpërmjet një komunikate zyra për informim në komunën e Ferizajt ka njoftuar se kryetari i komunës ka marrë vendim që të mbyllen çerdhet publike deri më 1 gusht për shkak të përhapjes së pandemisë në këtë komunë.

“Rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19 ditëve të fundit në gjithë vendin, por edhe në Ferizaj, ka bërë që Komuna e Ferizajt, përkatësisht kryetari i Komunës dhe Drejtoria e Arsimit, pas vlerësimit të situatës, të marrë vendim për mbylljen e çerdheve të fëmijëve “Ardhmëria jonë” dhe “Engjujt” deri më 1 gusht 2020. Kjo masë po merret si mbrojtje e shëndetit publik pas rritjes së numrit të rasteve pozitive me COVID-19, që u regjistruan ditëve të fundit”, thuhet në njoftim.

Të ngjajshme

200 euro i jep deputeti suedez për Fondin e Kurtit: Kam shumë shoqëri ne Kosovë

albswiss.com

Ky është qyteti ku Erdogan do nis ndërtimet e 500 banesave të premtuara

albswiss.com

E akuzoi Albin Kurtin për tradhti, shpërblehet me pozitë në Ministrinë që udhëhiqet nga AAK-ja

albswiss.com

Marin Mema afër Beogradit zbulon dy fshatra shqiptarë

albswiss.com

E rë.ndë: Pamje nga momenti i aksidentit të sotëm, ku mbeti i vdekur një person

albswiss.com

Këto tri gjëra largoni nga shtëpia, janë të dëmshme

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!