fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Mjeku kosovar në Berlin flet për situatën me Covid-19 në Kosovë: Virusi po sulmon në të katër anët

mjeku-kosovar-ne-berlin-flet-per-situaten-me-covid-19-ne-kosove:-virusi-po-sulmon-ne-te-kater-anet

Mjekur kosovar në Berlin flet për situatën me koronavirus në vendin tonë.

Fahri Beqa është mjek internist dhe kardiolog që jeton dhe punon në Berlin.

Ai përmes një postimi të bërë në Facebook ka shkruar rreth situatës aktuale me pandeminë COVID-19 në Kosovë.

Pas konfirmimit të 122 rasteve të reja, Beqa thotë se kjo nënkupton që koronavirusi tashmë po sulmon në të katër anët.

Ky është postimi i plotë i tij:

Kosovë 29.06.2020: Nga 231 teste – 122 pozitiv!!!

Mbi 50% e të testuarve rezultojnë pozitiv.

Kjo nënkupton që Coronavirusi tanimë sulmon nga të katër anët.

Edhe me reduktimin e testimit (sipas modelit të Donald Trump) prapëseprapë numri i rasteve të reja të infeksionit nuk po zvogëlohet.

Fati i pandemisë tani në duart e vetë qytetarëve, institucionet tanimë është e qartë që nuk e kanë kontrollin mbi pandeminë!

Kujdes grupet e rrezikuara!

Të ngjajshme

Albulena Haxhiu jep detajet: Deri në këtë pikë jemi pajtuar me LDK-në

albswiss.com

Flet Behgjet Pacolli: I japim dy votat e AKR për krijimin e Qeverisë së re, nuk bëhemi pjesë e koalicionit

albswiss.com

Kjo është situata aktuale me koronavirus në Kosovë

albswiss.com

Konjufca tregon se cila ishte arsyeja që Haziri iu zotua 28 herë Kurtit

albswiss.com

Anjë rast i ri me koronavirus, edhe një ditë e qetë për Malishevën

albswiss.com

Trump me fjalë të mëdha për Grenellin: Do të mbetet në histori si shefi më i mirë i inteligjencës ndonjëherë

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!