fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Mundësia e zgjedhjes së presidentit të ri, shuhen shpresat për Vjosa Osmanin

mundesia-e-zgjedhjes-se-presidentit-te-ri,-shuhen-shpresat-per-vjosa-osmanin

Mundësia e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit, duket se janë shuar shpresat për Vjosa Osmanin.

Adri Nurellari, këshilltar i kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës ku ka folur për aktakuzën ndaj Kadri Veselit dhe ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi, si dhe për mundësinë e dorëheqjes së presidentit.

Ai ka thënë se Thaçi mund të japë dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza ndaj tij për krime lufte, teksa ka lënë të kuptohet se po flitet për një president të ri, dhe jo për Vjosa Osmanin.

Duke kritikuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës për një reagim të zbehtë ndaj vendimit të Gjykatës Speciales, Nurellari ka paralajmëruar Osmanin se mund të mos bëhet presidente.

“Vjosa Osmani mund të bëhet presidente nëse nuk zgjidhet një president i ri në ndërkohë, pse jo. Ajo mund të jetë disa ditë, derisa të formalizohet presidenti i ri. Kjo legjislaturë mund të zgjedh diçka krejt tjetër”, ka thënë Nurellari

Të ngjajshme

Vendime të reja: Mbyllen të gjitha parqet në Kosovë, lokaleve u ndalohet edhe kjo veprimtari

albswiss.com

Ky qytet i Kosovës ka me së shumti të infektuar me koronavirus

albswiss.com

Megashpenzime nga koordinatorët e Haradinajt që i shkarkoi Kurti

albswiss.com

Këta dy ministria e pranojnë sot detyrën

albswiss.com

A u koordinua me Thaçin për gjendjen e jashtëzakonshme, ja ҫfarë thotë Mustafa

albswiss.com

Dialogu Kosovë-Serbi zhvendoset në Shtëpinë e Bardhë (?)

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!