fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Qeveria krijon Këshillin e Ekspertëve për dialog me Serbinë

qeveria-krijon-keshillin-e-eksperteve-per-dialog-me-serbine

Qeveria formon Këshillin e Ekspertëve për dialog me Serbinë.

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e radhës, mori vendim që të themelojë Këshillin e Ekspertëve për dialog me Serbinë.

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, tha se ky këshill do të veprojë në kuadër të Zyrës së Kryeministrit.

“Propozojmë që të themelohet këshilli i ekspertëve për dialog me Serbinë, si zyre e veçantë në kuadër të zyrës së kryeministrit. Këshilli i ekspertëve bën analiza specifike dhe këshillon kryeministrin dhe qeverinë për çështje të dialogut me Serbinë, sipas temave që diskutohen në dialog”.

“Ky këshill do të veprojë në kuadër të Zyrës së Kryeministrit. Përmes këtij vendimi do të caktohet edhe koordinatori shtetëror për dialog i cili do të bëjë koordinimin e këshillit është njëkohësisht edhe këshilltar i kryeministrit”, ka thënë Selmanaj.

Të ngjajshme

Konjufca: Kosova shfaq solidaritet me njerëzit e SHBA-së në luftën kundër koronavirusit

albswiss.com

Vdes edhe një paciente e prekur me koronavirus në Kosovë

albswiss.com

Shefi i Kabinetit të Kurtit përzihet edhe në serialin ‘Çka ka shpija” dhe transformimin e RTK-së, i përgjigjet kryeredaktori Veliu

albswiss.com

Kuvendi: Presidenti mund të vij të raportojë gjatë këtij muaji

albswiss.com

Aksident i rëndë në dalje të Prishtinës, ka edhe të lënduar

albswiss.com

Amerika godet Kosovën, suspendon projektet mbi 200 milionë euro

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!