fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Ramush Haradinaj beson se gjatë presidencës gjermane do të hiqen vizat

ramush-haradinaj-beson-se-gjate-presidences-gjermane-do-te-hiqen-vizat

Haradinaj i bindur që gjatë presidencës gjermane do të hiqen vizat: Merkel si askush tjetër i kupton nevojat tona.

Ish’kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka thënë se fakti që Gjermania e kryeson presidencën e Këshillit të BE’së për gjashtë muajt e ardhshëm është lajm i mirë për shtetin tonë.

Haradinaj në Facebook ka shkruar se kancelarja gjermane Angela Merkel më shumë se askush tjetër në BE i kupton nevojat e Kosovës.

“Nuk kam dyshim që përgjatë mandatit gjashtëmujor të Gjermanisë në krye të BE-së, një energji e re do ta përfundojë procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës dhe do t’i çojë përpara proceset integruese të Kosovës në organizatat dhe institucionet e Bashkimit Evropian”, ka shkruar Haradinaj.

Të ngjajshme

Shi e borë, ky është moti për pesë ditët në vijim

albswiss.com

Presidenti Thaçi ka pritur 2 javë Kurtin për mandatarin, tash pritet t’i drejtohet Isa Mustafës

albswiss.com

Skënder Hyseni tregon a do të jetë kandidat për kryeministër i LDK-së

albswiss.com

Brenda një ore vdesin dy persona në Shqipëri nga koronavirusi

albswiss.com

Pas kthimit të Duda Balje, formohet sërish Grupi Parlamentar 6+ në Kuvend

albswiss.com

Biznesmeni nga Zvicra dërgon shtëpi-kontejnerë për strehim në Shqipëri

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!