fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Vendos Qeveria: Bëhet obligative bartja e maskave për qytetarët e Kosovës

vendos-qeveria:-behet-obligative-bartja-e-maskave-per-qytetaret-e-kosoves

Bëhet obligative bartja e maskave për qytetarët e Kosovës.

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është marrë vendim që maskat të bëhen obligative.

Ministri Armend Zemaj ka kërkuar që të merren masa konkrete pas rritjes së numrit të rasteve ditëve të fundit. Ndër këto vendimi është edhe bartja obligative e maskave.

Sipas këtij vendimi kërkohet që në mënyrë rigoroze të respektohen masat mbrojtëse, përdorimi i maskave, distanca dhe dezinfektimi i hapësirave.

Bartja e maskave është kërkuar të jetë obligative, shkruan Reporteri.

Ministri Zemaj ka thënë se inspektorati obligohet të zbatojë ligjin dhe të merren masa në rastet e moszbatimit të këtyre masave.

Ai ka thënë se do të bëhet Kontroll rigoroz i mbajtjes së maskave në të gjitha hapësirat publike.

Bartja obligueshme e maskave do të jetë edhe për mbajtësit e rendit.

Të ngjajshme

Vetëm edhe nëntë të prekur me koronavirus në Ferizaj

albswiss.com

Genci ka vdekur sot pas një beteje disa ditore për jetën…

albswiss.com

Reflektim i pasigurisë në raport me dialogun, rreshtimi pro-SHBA-së apo BE-së

albswiss.com

Shkon në 3 numri i të prekurve me koronavirus, i fundit është familjar i 77 vjeçarit nga Vitia

albswiss.com

E tmerrshme:Burri nga Suhareka v ret shokun për 20 euro (VIDEO)

albswiss.com

Përplasen 4 automjete, në magjistralen Prishtinë-Gjilan

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!