fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Nesër mot i nxehtë, IHK apelon qytetarët t’i shmangin lëvizjet në këtë periudhë

neser-mot-i-nxehte,-ihk-apelon-qytetaret-t’i-shmangin-levizjet-ne-kete-periudhe

Nesër në vendin tonë pritet të mbajë mot me temperatura të larta.

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i nxehtë dhe relativisht i qetë.

Indeksi UV mbetet i lartë, kështu që këshillat e IKSHP mbeten në fuqi, kujdes nga rrezet e diellit të orëve të mesditës.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes në rrafshin e Kosovës, ndërsa në Dukagjin do të fryjë erë nga i njëjti drejtim me shpejtësi maksimale deri 11m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Të ngjajshme

Gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë – shërohen 12 pacientë të tjerë

albswiss.com

Cili është dallimi midis Kurtit dhe Hotit?

albswiss.com

Lajm i mirë nga Vushtrria: 14 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi

albswiss.com

LDK vendos javën tjetër për Vjosa Osmanin dhe të tjerët që s’e votuan Hotin

albswiss.com

Zyrtari i Komunës së Klinës jep detaje për të infektuarën me koronavirus, punoi me 40 persona tjerë

albswiss.com

Drejtoresha e Infektives: Kjo është gjendja e të infektuarve me koronavirus

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!