fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Situata me koronavirs në vend, VV: Hoti po e çon Kosovën drejt katastrofës humanitare

situata-me-koronavirs-ne-vend,-vv:-hoti-po-e-con-kosoven-drejt-katastrofes-humanitare

Në tri ditët e fundit, Kosova ka shënuar 41 vdekje nga koronavirusi.

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas 41 rasteve të vdekjes në tri ditët e fundit në Kosovë si pasojë e coronavirusit.

Në një postim në Facebook, partia e Albin Kurtit ka adresuar kritika ndaj Qeverisë Hoti për dështim në menaxhimin e pandemisë.

“Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare. Këta duhet të largohet në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit”, shkruan Vetëvendosje.

Të ngjajshme

Politikani serb rrah me raketë të tenisit pronarin e një klinike

albswiss.com

Mustafa: Masat e reja e ngufasin ekonominë në vend, duhet sa më parë krijimi i qeverisë së re

albswiss.com

Gabime në testime, ritestohen për koronavirus prizrenasit e presin 7 ditë për rezultate

albswiss.com

Furgonët të fshehur mes shkurreve, gjenden 1.5 ton kanabis i dekompozuar

admin

Trembëdhjetë raste me covid-19 dhe dy të shëruar!

albswiss.com

Kërkesa e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë: Ta mundim koronavirusin me kujdes e jo me frikë

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!