fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Zemaj: Nga e hëna fillon lincencimi i spitaleve private për realizimin e testeve serologjike dhe molekulare

zemaj:-nga-e-hena-fillon-lincencimi-i-spitaleve-private-per-realizimin-e-testeve-serologjike-dhe-molekulare

Gjatë ditëve të fundit është rritur dukshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në vend.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se do të krijojnë një spital portativ vetëm për pacientët me COVID-19.

“Pasi jemi të vetëdijshëm se me ngarkimin e QKUK-së po rritet mundësia e infektimit me COVID-19 edhe e pacientëve që janë aty për trajtime të tjera”.

“Gjithashtu, nga kjo javë do të shtohet numri i inspektorëve në terren, duke rritur kështu mundësinë për zbatimin strikt të masave të caktuara”.

“Ndërsa nga e hëna do të fillojë licencimi i spitaleve private për realizimin e testeve serologjike dhe atyre molekulare”, ka shkruar Zemaj në rrjetin social Facebook.

Të ngjajshme

Konfirmohen 23 raste të reja me koronavirus, shërohen 22 pacientë të tjerë

albswiss.com

Vritet 25-vjeçari kosovar, në Suedi, punonte si rojë sigurimi

albswiss.com

Një fëmijë në mesin e të prekurve me koronavirus nga Gjilani

albswiss.com

Nusen e ka të sëmurë e shtatzanë, e moshuara nga Thumana, mes lotësh: Me iu lut Zotit, ku ta presim fëmijën ne në çadër?

albswiss.com

Eurodeputetët i shkruajnë letër Thaçit për një qeveri funksionale sipas rezultatit të fundit zgjedhor

albswiss.com

Rama deliron pasi shqiptari i tha se po vd.esin për bukë e mjekim: E kanë fajin lajmet e këqija

news
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!