fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Për një javë, 51 persona të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

per-nje-jave,-51-persona-te-vdekur-nga-koronavirusi-ne-kosove

51 persona të vdekur veç këtë javë nga koronavirusi në Kosovë.

Kosova është futur në një krizë të thellë në përballjen e saj me koronavirusin.

Vetëm sot, në vendin tonë u shënuan edhe 224 raste pozitive si dhe nëntë viktima, shkruan lajmi.net.

Në përgjithësi, java që po lëmë pas ka qenë më tragjikja që nga paraqitja e rastit të parë me COVID-19.

Nga e hëna, 27 korrik e deri sot, në Kosovë janë shënuar hiç më pak se 51 viktima.

Të hënën, numri i të vdekurve nga virusi në Kosovë ishte 185, teksa sot ky numër ka arritur në 236.

Si rrjedhojë e situatës, qeveria e Kosovës këtë javë ka ashpërsuar masat kundër përhapjes së virusit, përcjellur dështimin e përmirësimit të situatës nga vendimet paraprake.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar se në Kosovë do të ndërtohet një spital i përkohshëm që do të trajtojë vetëm pacientët e infektuar.

Ndryshe, numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 8 mijë e 554, 3 mijë e 588 prej të cilave janë ende aktive.

Të ngjajshme

Infermierët mirëpresin propozimin për ndarjen e 300 eurove për dy muajt e ardhshëm

albswiss.com

Tubimi i VV-së në shesh, Hoti: U shkelën të gjitha udhëzimet e institucioneve shëndetësore

albswiss.com

Tre pacientë vdesin në Spitalin e Gjilanit – një i konfirmuar me COVID-19 dhe dy të dyshuar

albswiss.com

Një nuse shtatzënë në Lipjan thotë se e rrahën vjehrra dhe kunata

albswiss.com

Tha se dinte vendodhjen e Bleona Matës, dëshmitari: Gënjeva, doja para për dro.gë

admin

Parashikimi i motit për ditët në vazhdim, rikthehet i nxehti në Kosovë

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!