fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Rritja e rasteve me koronavirus, Berisha: Zgjidhja është tek dënimi, jo tek izolimi

rritja-e-rasteve-me-koronavirus,-berisha:-zgjidhja-eshte-tek-denimi,-jo-tek-izolimi

Është përkeqësuar situata me koronavirus në vend.

Avokati kosovar Besnik Berisha, ka reaguar pas numrit të madh të të infektuarve me COVID-19.

Berisha tha se ky nuk është dështim vetëm për qeverinë por për të gjithë shoqërinë.

Ai bëri thirrje që të gjithë të bashkohen në luftë kundër pandemisë.

“Rritja e numrit të të infektuarve nuk është dështim vetëm për qeverinë, por për të gjithë shoqërinë, për të gjitha partitë, pozitë dhe opozitë dhe jo vetëm”.

“Megjithatë, askush nuk duhet t’i gëzohet dështimit, por duhet t’i bashkohet luftës së vetëdijësimit dhe pse jo, edhe misionit të ndëshkimit për këdo që me veprimet apo mosveprimet e tij përbën rrezik për neve si shoqëri”.

“Nëse godasim xhepin e secilit që i kontribuon dështimit, nuk ka nevojë të mendojmë për masën e izolimit. Zgjidhja është tek dënimi, jo tek izolimi”.

Të ngjajshme

Ujësjellësi ‘Prishtina’ me këshilla për qytetarët se si të përdorin ujin gjatë pandemisë

albswiss.com

IKShP thirrje qytetarëve: Do ta mundim koronavirusin me kujdes e jo me frikë

albswiss.com

Ambasada amerikane falënderon të gjithë ata që s’po ndalen së punuari në ditë pandemike

albswiss.com

Ministri Krasniqi reagon ashpër: Mos shpifni, nuk kam asnjë aktakuzë

albswiss.com

I pakënaqur me frizurën e të birit, babai pla.gos berberin

albswiss.com

Zgjedhjet në Podujevë, KQZ-ja aprovon planin buxhetor

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!