fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Zvicra teston afër 8 mijë mostra në ditë, rezultojnë më pak raste se sa në Kosovë

zvicra-teston-afer-8-mije-mostra-ne-dite,-rezultojne-me-pak-raste-se-sa-ne-kosove

Zvicra ka regjistruar 181 raste të reja me koronavirus në 24-orët e fundit.

Autoriteti zviceran i Shëndetësisë (BAG) ka njoftuar se nga 7906 testime sa janë kryer 181 kanë rezultuar pozitive.

Është një rritje e numrit të rasteve për dallim nga 130 sa ishin të martën dhe 66 të hënën.

Nuk është raportuar për raste të reja të vdekjes. Në Zvicër që nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 1706 persona si pasojë e COVID-19. Ndërkohë janë regjistruar në total 35.927 raste.

Ndërkaq në Kosovë, vetëm gjatë 24-orëshit të fundit kanë rezoltuar pozitivë 218 persona nga 461 persona.

Të ngjajshme

Kurti për Ditën e Punëtorëve: Ata që kanë humbur punën, do të marrin asistencë të përkohshme nga qeveria

albswiss.com

Nënkryetarja e Kuvendit për Qeverinë HotiL: Po bën plane të kota me Thaçin, qytetarët do t’ua tregojnë vendin

albswiss.com

I aprovohet kërkesa Kosovës për kredi në vlerë prej 35 milionë euro

albswiss.com

Koronavirusi në Prishtinë, mësohet se sa persona do të testohen sot

albswiss.com

Vdes edhe një paciente e prekur me koronavirus në Kosovë

albswiss.com

Shuma marramendëse që kosovarët paguan gjatë një viti për gabimet në trafik

albswiss.com
Loading...
Loading...
%d bloggers like this: