Alb'swiss TV
Lajme

24-vjeçarja vdiq nga lekuemia, Ferizaj ndez qirinjë për të

24-vjecarja-vdiq-nga-lekuemia,-ferizaj-ndez-qirinje-per-te

Ferizaj ndez qirinjë për 24-vjeçaren që vdiq nga lekuemia.

Një ditë pasi ka ndërruar jetën 24 vjecarja nga Ferizaj, Valentina Ibrahimi e cila vuante nga Leukemia, qytetarët ferizajas në nderim të kujtimit për të dhe për të shprehur dhimbjen pas vdekjes saj kanë ndezur qirinj në qendër të qytetit.

Në një fotografi të publikuar nga qytetarët ferizajas, figuron emri i të ndjerës, me një zemër në afërsi të emrit.

Valentina ka vdekur në njërin nga spitalet e Turqisë ku ishte duke duke marrë trajtim mjekësor.

Lajmin për vdekjen e Valentinës e kishin konfirmuar familjarët e të ndjerës.

Për shërimin e saj u deshën reth 300 mijë euro, ku Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë euro, kurse për mbledhjen e mjeteve tjera financiare u angazhuan shumë qytetarë.

Të ngjajshme

A po shkon kryeqyteti drejt izolimit total? Flet nënkryetari i Prishtinës

albswiss.com

Enver Hoxhaj tregon a do ta votojë PDK-ja nesër Ligjin për Rimëkëmbjen

albswiss.com

Ministri Zemaj: Nuk hiqet ora policore as për zgjedhjet, të dielën

albswiss.com