Alb'swiss TV
Lajme

521 rastet e reja me Covid-19 janë nga këto komuna të Kosovë

521-rastet-e-reja-me-covid-19-jane-nga-keto-komuna-te-kosove

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar edhe 521 raste të reja me koronavirus.

Janë testuar gjithsej 1.375 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, përcjell ORAinfo.

Rastet e reja janë gjithsej nga 27 komuna të vendit tonë.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 285 raste, Pejë 36 raste, Fushë-Kosovë 25 raste, Gjilan 25 raste, Gjakovë 21 raste, Ferizaj 16 raste, Podujevë 16 raste, Kamenicë 11 raste, Prizren 10 raste, Deçan 8 raste, Istog 8 raste, Drenas 7 raste, Suharekë 7 raste, Viti 7 raste, Klinë 6 raste, Mitrovicë 5 raste, Rahovec 5 raste, Malishevë 4 raste, Skenderaj 4 raste, Lipjan 3 raste, Vushtrri 2 raste, Obiliq 2 raste, Kaçanik 2 raste, Dragash 2 raste, Hani i Elezit 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Shtime dhe Novobërdë”- njofton IKSHPK-ja./ORAinfo/

Komunat dhe vendbanimet e rasteve të reja me Covid-19:

Të ngjajshme

Familja Jakup Krasniqit thotë se nuk e di qëllimin e bastisjes

albswiss.com

Bekim Jashari: Baca Jakup Krasniqi do dalësh faqebardhë

albswiss.com

Pse LDK kandidoi Avdullah Hotin për kryeministër, tregon Kujtim Shala

albswiss.com