A po largohet nga Real Madridi? Më në fund vendos Isco – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

A po largohet nga Real Madridi? Më në fund vendos Isco

a-po-largohet-nga-real-madridi?-me-ne-fund-vendos-isco

Isco më në fund ka folur në lidhje me të ardhmen e tij.

Mesfushori Isco mbetet në dyshime lidhur me te ardhmen te Real Madrid, edhe pse ka ende mundësi që të largohet pas fundit të sezonit.

Arsenal dhe Tottenham ishin në mesin e skuadrave që e kërkonin spanjollin, që këtë edicion ka dështuar të gjejë vetën duke qenë titullarë në vetëm katër ndeshje.

28-vjeçari në dy ndeshjet e fundit ka qenë nga minuta e parë dhe kjo ka bërë që Isco të konsiderojë qëndrimin në “Santiago Bernabeu”.

Isco e ka informuar Realin se ka vendosur të largohet gjatë muajit nëntor, por sipas AS, vendimi përfundimtar i lojtari do kuptohet muajt e ardhshëm.

Gjithashtu, media spanjolle në fjalë, raporton se e ardhmja e trajnerit Zinedine Zidane do këtë ndikim në të ardhmen e spanjollit.

Pos, klubeve angleze, interesim për Iscon kanë shprehur edhe Sevilla dhe Juventus.

Të ngjajshme

Pak para El Clasicos, Barcelona merr një lajm pozitiv dhe një negativ

albswiss.com

Para duelit ndaj Leeds, Tuchel konfirmon dy mungesa

albswiss.com

Shpërthen presidenti i Feronikelit pas humbjes në Pejë: Të gjithë do të dënohen ne maksimum, turp

albswiss.com