Alb'swiss TV
Lajme

Abrashi i infektuar me koronavirus në mbyllje të fushatës së LDK-së në Podujevë

abrashi-i-infektuar-me-koronavirus-ne-mbyllje-te-fushates-se-ldk-se-ne-podujeve

Arban Abrashi i infektuar me Covid në mbyllje të fushatës së LDK-së në Podujevë.

Sekretari dhe anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi si duket nuk mund të qëndrojë dy javë në vetëizolim pasi ai me datën 18 nëntorë ka rezultuar pozitiv me virusin SARS CoV2.

Duke u bazuar në rregullat e Institutit të Shëndetësisë Kommëtare, që çdo i infektuar me Covid-19 duhet të qëndrojë në vetëizolim për dy jave,Abrashi këtë rregull e ka thyer.

Ai 9 ditë pas infektimi ka dalë në mbylljen e fushatës së LDK’së në Podujevë.

Të ngjajshme

Mbi 600 të shëruar nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

albswiss.com

Doli vullnetar për t’i dhuruar veshkën 19 vjeçares, Valmir Aliçkaj vjen me postim prekës pas vdekjes së saj

albswiss.com

9 të vdekur dhe 704 raste të reja me koronavirus

albswiss.com