Alb'swiss TV
Sport

AC Milan – Celtic, këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes

ac-milan-–-celtic,-keto-jane-formacionet-zyrtare-te-ndeshjes

Do të zhvillohet ndeshja mes Milanit dhe Celtic.

AC Milani është nikoqir i Celticut, përballje e vlefshme për xhiron e pestë të fazës së grupeve.

Vendasit kërkojnë fitore dhe shihen si favorit për t’u kualifikuar tutje, derisa mysafirët renditën në pozitën e fundit dhe do mundohen të bëjnë befasinë.

Formacionet zyrtare:

AC Milan: Donnarumma; Dalot, Kjaer, Gabbia, Hernandez; Krunic, Kessie, Çalhanoglu; Castillejo, Rebic, Hauge.

Celtic: Barkas; Laxalt, Ajer, Bitton, Elhamed; Broën, C.McGregor; Christie, Rogic, Frimpong; Edouard.

Ndeshja nis në 21:00.

Të ngjajshme

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit 2020

albswiss.com

Arsenal – Newcastle, formacionet zyrtare

albswiss.com

Salah mposht koronavirusin, i bashkohet Liverpoolit kundër Atalantës

albswiss.com