Agjenti tregon të ardhmen e Allegrit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Agjenti tregon të ardhmen e Allegrit

agjenti-tregon-te-ardhmen-e-allegrit

Agjenti i Allegrit tregon të ardhmen e italianit.

Agjenti i Massimiliano Allegrit konfirmon se trajneri ka pasur oferta të ndryshme.

Agjenti i ish trajnerit të Juventusit, Giovanni Branchini, ka konfirmuar se Allegri ka marrë disa oferta nga klube të ndryshme, por ai po pret ende projektin e duhur.

“Ai mori disa oferta, të cilat nuk u morën parasysh nga ai”, tha ai.

“Ai është shumë i relaksuar dhe pas kësaj periudhe pushimi, e cila në fillim ishte e këndshme dhe tani ndihet pak më e detyruar, ai është i etur të kthehet në futboll”, shtoi ai.

“Sidoqoftë, ai është duke pritur për një projekt të mirë që e bind atë. Deri më tani, kjo nuk ka ndodhur ende”, tha Branchini.

Branchini u pyet në mënyrë specifike nëse Napoli ishte një nga ata që ishin afruar me Allegrin.

“Unë do të preferoja të mos komentoja”, përfundoi Giovanni Branchini.

Të ngjajshme

Edhe pse u kualifikua Milani, Pioli i zhgënjyer me lojën

albswiss.com

Kombëtarja e Kosovës bie në rënditjen e FIFA-s

albswiss.com

Lautaro-Inter, ky është vendimi përfundimtar i lojtarit

albswiss.com