Aguero te Barcelona? Ky është lajmi i fundit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Aguero te Barcelona? Ky është lajmi i fundit

aguero-te-barcelona?-ky-eshte-lajmi-i-fundit

Barcelona drejt nënshkrimit me Aguero

Barcelona thuhet se është drejtë arritjes së nënshkrimit me sulmuesin e Manchester City, Sergio Aguero.

Kontrata e Augero me katalanasit përfundon në Qershor dhe duket se nuk ka më shumë mundësi që ai të zgjas qëndrimin e tij me klubin.

Sulmuesi argjentinas është përballur me dëmtime kohët e fundit dhe shënoi golin e tij të parë në Premier League pas 14 muajve, në fitoren 3-0 ndaj Fulhamit të shtunën.

Aguero ishte kapiten i skuadrës dhe ishte paraqitja e tetë e tij në kampionat.

Sipas mediave spanjolle, Barcelona është shumë pranë arritjes së marrëveshjes me 32-vjeçarin, për ta rithyer atë përsëri në La Liga.

Nënshkrimi i Agueros mund të bindë dhe yllin e Barcelonës, Lionel Messi të qëndrojë në Camp Nou, pasi ata janë miq prej shumë kohësh.

Të ngjajshme

Challandes publikon listën e futbollistëve për ndeshjet e marsit, mungon sulmuesi kosovar

albswiss.com

Pas shumë insistimeve, Shala e detyron gazetarin spanjoll ta përmendë emrin e Kosovës

albswiss.com

Disa emra të rinj, Portugalia publikon listën e lojtarëve

albswiss.com