Alb'swiss TV
Sport

Alaba – Inter, vjen lajmi i papritur

alaba-–-inter,-vjen-lajmi-i-papritur

Interi nuk mund të përballoj transferimin e Alabas.

Interi nuk do të tentojë transferimin e David Alabas që në fund të këtij edicioni do të largohet nga Bayern Munichu.

Mbrojtësi austriak ka kërkuar një pagë mbi 20 milionë euro, andaj kërkesa e tij është refuzuar nga Bavarezët.

Kampioni i Bundesligës i dha afat Alabas që deri në fillim të muajit nëntor të nënshkruante rinovimin e kontratës, mirëpo një gjë e tillë nuk ndodhi.

U raportua se Interi është futur në garë për transferimin e tij, mirëpo duket se një gjë e tillë është e parealizueshme.
Alaba ka kërkesa të larta, që janë të papërballueshme për skuadrën italiane, sidomos nga kriza e shkaktuar prej coronavirusit.

Kështu, në garë për Alaban mbeten vetëm Real Madridi dhe Paris Saint-Germain, si dy skuadra me stabilitet të mirë financiar.

Të ngjajshme

Juventus -Costa, lajm i papritur nga Italia

albswiss.com

Barcelona kalon në epërsi ndaj Juventusit me një super gol

albswiss.com

Nisma shkon me “3Z” në fushatë, bllokon edhe qytetarët duke parkuar në trotuar

albswiss.com