Alarm te Torino, tetë lojtarë pozitivë me koronavirus – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Alarm te Torino, tetë lojtarë pozitivë me koronavirus

alarm-te-torino,-tete-lojtare-pozitive-me-koronavirus

Torino “vatër” e koronavirusit.

Torino ka 10 raste të koronavirusit dhe Nicolas Nkoulou raportohet se është lojtari i tetë që rezulton pozitiv në klubin italian.

Tuttomercatoëeb zbulon se mbrojtësi është rasti i tetë pozitiv në grupin e ekipit, me 10 raste në total, duke përfshirë dy nga anëtarët e stafit.

Alessandro Buongiorno dhe Nicola Murru testuan pozitivisht më 18 shkurt, me Karol Linetty që udhëtonte në shtëpi nga Cagliari para ndeshjes të premten dhe më pas doli pozitiv të shtunën.

Daniele Baselli, Andrea Belotti, Ëilfried Singo dhe Bremer kanë testuar pozitiv gjithashtu.

Ndeshja kundër Sassuolos, e planifikuar për mbrëmjen e sotme, është shtyrë për 17 mars në orën 15:00 dhe Granata rrezikon që të shtyjë edhe ndeshjen e mesjavës kundër Lazios.

Të ngjajshme

City mposht Fulhamin, “blindon” pozitën e parë

albswiss.com

Çalhangolu dhe Mandzukic kanë një lajm të mirë për Milanin

albswiss.com

Samir Ujkani: Spanja favorite, ne na duhet mrekullia

albswiss.com