Alb'swiss TV
Lajme

Alarmante, 41 të vdekur dhe mbi 3 mijë raste të reja me koronavirus në Maqedoni

alarmante,-41-te-vdekur-dhe-mbi-3-mije-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-maqedoni

41 vdekje të reja nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore.

41 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në Maqedoninë Veriore gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet njoftojnë se gjatë kësaj periudhe nga 3 mijë e 127 testime, janë infektuar 1022 persona, ndërsa janë shëruar 680 pacientë.

Qytetet më të prekura janë Shkupi dhe Kumanova.

Të ngjajshme

Një 29 vjeçar vdes në Burgun e Dubravës, këto janë inicialet e viktimës

albswiss.com

Nga këto komuna vijnë 645 rastet e reja me koronavirus

albswiss.com

Aksident trafiku në Prizren, dy persona të lënduar

albswiss.com