Alb'swiss TV
Lajme

Anton Quni pret epilogun për Thaçin e Veselin – pastaj merr vendim për dorëheqje

anton-quni-pret-epilogun-per-thacin-e-veselin-–-pastaj-merr-vendim-per-doreheqje

Quni pret epilogun për Thaçin e Veselin – pastaj merr vendim për dorëheqje.

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se do ta presë epilogun se çfarë do të ndodhe më ish-presidentin Hashim Thaçin dhe ish-kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin, pastaj do të marrë vendim nëse do të jap ose jo dorëheqje.

Ai kështu është përgjigjur në Kuvend, pasi është pyetur nga deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, njofton Klan Kosova.

“Sa i përket deklaratës sime që pasi t’i shoh prapa grilave personat në fjalë [Thaçin e Veselin] – presim epilogun, pastaj do të marr vendim”.

Të ngjajshme

Kjo është partia e vetme që nuk e dënoi dhunën ndaj Valon Sylës

albswiss.com

Mustafa flet për pasuesin e vet në Lidhjen Demokratike të Kosovës

albswiss.com

Parashikimi i motit për ditën e nesërme, iu presin këto temperatura

albswiss.com