Antonio Cassano e ngrit në ‘qiell’ këtë lojtar të Milanit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Antonio Cassano e ngrit në ‘qiell’ këtë lojtar të Milanit

antonio-cassano-e-ngrit-ne-‘qiell’-kete-lojtar-te-milanit

Antonio Cassano i magjepsur nga Franck Kessie. Ish sulmuesi i Barit, Milanit, Interit, Roma dhe Real Madrid, i cili foli në Bobo TV, është rikthyer të flasë për mesfushorin nga Bregu i Fildishtë.

Ish-futbollisti i Atalantas, sërish më i miri në fushë në sfidën e luajtur në Bentegodi, është shpirti i vërtetë i kësaj skuadre.

Cassano nuk ka dyshime për këtë: “Kessie është i çmendur! Diçka e jashtëzakonshme sa herë e shoh. Të Dielën e mbajti mesfushën i vetëm për të disatën herë.

Vendoset përpara mbrojtjes, nis aksionet, mban topin, dylufton, nuk lë kundërshtarët të dalin.

Ai është shpirti i Milanit, më shumë se Ibra dhe kapiteni Romagnoli që është ulur edhe në stol – pranon ish-lojtari – Ai ka bërë gjëra të mahnitshme për një vit e dy muaj dhe të them të drejtën më përpara nuk e shihja shumë por bëja gabim, pasi tani e kuptoj rëndësinë e tij”.

Mesfushori me numër 19 është një nga lojtarët kryesorë të Stefano Pioli. Trajneri kuqezi kurrë nuk heq dorë nga ai, gjithmonë në fushë në Serie A, me përjashtim të ndeshjes kundër Lazios, ku mungoi për shkak të skualifikimit.

Klubi është gjithashtu i vetëdijshëm për rëndësinë e Kessie dhe absolutisht dëshiron ta blindojë atë.

Në këto ditë thashethemet e tregut të transferimeve që vendosin Kessie në vështrimet e klubeve të mëdha evropiane janë kthyer me forcë.

Repubblica shkruan për interesin e Real Madridit por edhe ekipet e mëdha në Premier League ndjekin Kessie. Vlera e kartonit tani është 50 milion euro, por Milani dëshiron të vazhdojë aventurën me Kessie dhe janë të gatshëm ta sigurojnë atë me një kontratë të re deri në vitin 2026.

Cassano promovon Maldinin

Interi ka një avantazh prej gjashtë pikësh ndaj Milanit, por për Cassano sezoni kuqezi është super. Merita është mbi të gjitha e Maldini: “Me një ekip të mirë ata po mbajnë hapin me Interin – vazhdon ish sulmuesi – duke luajtur dy herë në javë dhe me të gjitha dëmtimet. Maldini bëri një punë të jashtëzakonshme, ne duhet t’i japim meritë atij”.

E diela erdhi një fitore e qartë kundër Verona, një ekip që këtë sezon ka vënë në vështirësi të gjithë emrat e mëdhenj në kampionat, duke filluar me Juventusin, u ndal vetëm disa ditë më parë në të njëjtin nivel:

“Juric tha që kundërshtarët fituan me meritë – përfundon Cassano – Asnjëherë nuk e kam parë Verona në një vështirësi të tillë, kundër një ekipi që ka treguar se ata kanë një shpirt, pavarësisht nga vështirësitë”.

Të ngjajshme

Ndeshje me shumë gola, Dortmund mposht Sevillan

albswiss.com

Menaxheri e konfirmon të ardhmen e Jurgen Klopp

albswiss.com

McGregor synon hakmarrjen ndaj Poirier, Caktohet meçi i tretë

albswiss.com