fbpx
18.2 C
Geneva
Saturday, June 1, 2024

Arrestohet ish-presidenti i Barcelonës, do ta kalojë natën në stacionin policor

- Advertisement -spot_imgspot_imgspot_img

Bartomeu do ta kalojë natën në stacionin policor.

Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, është arrestuar nga Mossos d’Esquadra në mëngjes.

Është në lidhje me skandalin Barcagate nga shkurti i kaluar, me policinë që ka vizituar dhe kontrolluar zyrat e klubit edhe këtë të hënë.

Fillimisht raportuar nga Cadena SER dhe RAC1, Oscar Grau dhe avokati Roman Gomez Ponti u arrestuan gjithashtu në Camp Nou, ndërsa ish-drejtori Jaume Masferrer ishte, si Bartomeu , i arrestuar në shtëpinë e tij.

Tashmë është bërë e ditur se Josep Maria Bartomeu dhe Masferrer do ta kalojnë natën në stacionin policor.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img