Arrestohet ish-presidenti i Barcelonës, do ta kalojë natën në stacionin policor – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Arrestohet ish-presidenti i Barcelonës, do ta kalojë natën në stacionin policor

arrestohet-ish-presidenti-i-barcelones,-do-ta-kaloje-naten-ne-stacionin-policor

Bartomeu do ta kalojë natën në stacionin policor.

Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, është arrestuar nga Mossos d’Esquadra në mëngjes.

Është në lidhje me skandalin Barcagate nga shkurti i kaluar, me policinë që ka vizituar dhe kontrolluar zyrat e klubit edhe këtë të hënë.

Fillimisht raportuar nga Cadena SER dhe RAC1, Oscar Grau dhe avokati Roman Gomez Ponti u arrestuan gjithashtu në Camp Nou, ndërsa ish-drejtori Jaume Masferrer ishte, si Bartomeu , i arrestuar në shtëpinë e tij.

Tashmë është bërë e ditur se Josep Maria Bartomeu dhe Masferrer do ta kalojnë natën në stacionin policor.

Të ngjajshme

Super mbrojtësi po largohet nga Real Madrid

albswiss.com

Dy raste të reja me koronavirus në Premierligë

albswiss.com

Kjo është deklarata e Ramos pas fitores ndaj Kosovës

albswiss.com