Alb'swiss TV
Sport

Arsenal 1-4 Manchester City, këto janë notat e lojtarëve

arsenal-1-4-manchester-city,-keto-jane-notat-e-lojtareve

Arsenal 1-4 Manchester City, nota e Shkodran Mustafit dhe të tjerëve.

Manchester City e mposhti 4-1 Arsenalin për të kaluar në gjysmëfinale të EFL Cup.

Golat për Citizens i shënuan, Gabriel Jesus, Riyad Mahrez, Phil Foden dhe Aymeric Laporte, derisa për The Gunners realizator ishte Alexandre Lacazette.

City ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.21, me Arsenalin që u vlerësua 5.98.

Lojtarët me paraqitjen më të mirë ishin Mahrez dhe Foden që u notuan me 8.5.

Shkodran Mustafi kishte një paraqitje për t’u harruar dhe u vlerësua me 5.7.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri i skuadrës londineze Runar Alex Runarsson me vlerësimin 4.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Të ngjajshme

Edhe Vojvoda rezulton pozitiv me koronavirus

albswiss.com

Lampard i zhgënjyer me vendimin e Premierligës

albswiss.com

E papritur, Evra zbulon gjithçka, Henry nuk pranoi ta shikojë Arsenalin sepse Xhaka ishte kapiten

albswiss.com