Arsenal i gatshëm të shesë këtë lojtar – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Arsenal i gatshëm të shesë këtë lojtar

arsenal-i-gatshem-te-shese-kete-lojtar

Arsenal i gatshëm të shesë Lacazetten.

Klubi londinez si duket nuk do të llogarit në shërbimet e francezit për sezonin e ri.

Arsenal është i gatshëm që të dëgjojë oferta për sulmuesin Alexandre Lacazette, raporton “football.london”.

Lacazette kishte nënshkruar një kontratë pesë vjeçare kur u bashkua me “Topçinjtë”, në vitin 2017, kështu që kjo verë do të jetë shansi i fundit që të marrin dëmshpërblim për të.

Këtë sezon, Lacazette ka bërë 22 paraqitje në Premier Ligën angleze, ku ka arritur të shënojë nëntë gola dhe dy asistime për skuadrën e Arsenalit.

Të ngjajshme

Gazeta britanike: Skocia e pavarur do të shpërfillej si Kosova në Spanjë

albswiss.com

Ylli i Atalantas i thotë PO Milanit

albswiss.com

Chelsea i jep lajmin e madh Milanit për Tomorin

albswiss.com