Alb'swiss TV
Sport

Arsenali barazon në udhëtim te Leedsi

arsenali-barazon-ne-udhetim-te-leedsi

Arsenali me shumë fat merr një pikë në udhëtim te Leedsi.

Arsenali i Mikel Artetës ka barazuar 0-0 me Leed United, për të marrë vetëm një pikë.

Ndeshja ishte me shumë aksione dhe e tensionuar kohë pas kohe, me raste nga të dyja anët, por portat mbetën të paprekura.

Arsenali luajti me 10 lojtarë nga minuta e 52-të. Pepe është përjashtuar me të kuq, pasi goditi me kokë mesfushorin shqiptar të Leeds United, Ezgjan Alioski.

Pas konsultimeve me VAR, gjyqtari i ndeshjes e vlerësoi si veprim për të kuq, duke e përjashtuar nga loja sulmuesin e Arsenalit.

Leed tentoi të shfrytëzojë epërsinë numerike, por nuk ia doli deri në fund dhe sfida u mbyllë me rezultatin që edhe filloi, 0-0.

Të ngjajshme

Për të synuar titullin, Milani planifikon tre blerje

albswiss.com

Publikohen formacionet zyrtare Lazio – Juventus, ky është vendimi për Vedat Muriqi

albswiss.com

Zlatan Ibrahimovic i befasuar nga kjo deklaratë për të

albswiss.com