Arsenali me fitore bindëse ndaj Leicesterit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Arsenali me fitore bindëse ndaj Leicesterit

arsenali-me-fitore-bindese-ndaj-leicesterit

Arsenali triumfon ndaj Leicesterit.

Arsenali ka arritur të sigurojë tri pikë të mëdha në ndeshjen ndaj Leicesterit duke fituar me rezultat 1:3, e vlefshme për javën e 26-të në Premierligë.

Tielemans fillimisht kaloi vendasit në epërsi në minutën e shtatë, por David Luiz dhe Lacazette përmbysën rezultatin në fund të pjesës së parë.
Në të dytën, Nicolas Pepe vulosi fatin e këtij takimin me golin e shënuar në minutën e 52-të.

Me këtë fitore, Arsenal shkon në vendin e nëntë me 37 pikë, kurse Leicester mbetet në kuotën e 49 pikëve në vendin e tretë.

Të ngjajshme

Ndeshja Fulham – Tottenham, këto janë formacionet zyrtare

albswiss.com

Atletico triumfon kundër Villarreal

albswiss.com

Në ekipin e Suedisë ky është futbollisti më i vlefshëm

albswiss.com