Alb'swiss TV
Sport

Arsenali mposhtet në “Emirates”

arsenali-mposhtet-ne-“emirates”

Wolves mposht Arsenalin në “Emirates”.

Wolves ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim të Arsenali.

Skuadra mysafire fitojë me rezultat të ngushtë 1 – 2, përballje e zhvilluar në “Emirates”, shkruan lajmi.net.

Neto fillimisht realizoi për Wolves për të zhbllokuar shifrat (27′).

Pas vetëm tre minutave, Gabriel realizoi pas asistimit të bukur nga Willian.

Mirëpo, mysafirët realizuan prapë, këtë herë ishte Podence që shënoi në minutën e 42-të.

Gjatë 45-minutëshit të dytë, pavarësisht rasteve, asnjëra skuadër nuk i konkretizojë, andaj ndeshja përfundoi me rezultat 1 – 2.

Me këtë fitore, Wolves ngritët në pozitën e gjashtë me 17 pikë, ndërsa Arsenali qëndron në të 14-tën me 13 sosh.

Të ngjajshme

Real Madrid ka gjetur zëvendësuesin e yllit të madh

albswiss.com

Immobile flet për Muriqin: Dallojmë me të, por ai më njeh dhe i di lëvizjet e mia në fushë

albswiss.com

Kosova me 10 mungesa përballë Greqisë

albswiss.com