Arsenali, Roma dhe Tottenhami fitojnë betejat e para në Europa League – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Arsenali, Roma dhe Tottenhami fitojnë betejat e para në Europa League

arsenali,-roma-dhe-tottenhami-fitojne-betejat-e-para-ne-europa-league

Europa League, fitojnë Arsenal, Roma e Tottenham.

Arsenali, Roma dhe Tottenhami i kanë fituar betejat e para në Europa League.

Arsenali arriti një fitore të madhe në udhëtim te Olympiacos, duke triumfuar 3-1.

Martin Odegaard, Gabriel dhe Elneny shënuan për ‘Topçinjtë’, derisa për Olympiacosin shënoi El Arabi.

Roma pothuajse është me një këmbë në fazën tjetër.

Italianët triumfuan 3-0 në shtëpi ndaj Shakhtar me golat e Pellegrinit, El Shaaraëy dhe Mancinit.

Fitore ka marrë edhe Tottenham, që e ka mundur në shtëpi Dinamo Zagrebin.

Të besuarit e Jose Mourinhos triumfuan 2-0 me golat e Harry Kane.
Të gjitha rezultatet e ndeshjeve të para në Europa league:

Të ngjajshme

Henderson apo De Gea? Njëri duhet të largohet nga Man Utd

albswiss.com

Për shkak të rasteve me koronavirus, shtyhet kjo ndeshje e rëndësishme

albswiss.com

Juventus nis ndryshimin e madh, do transferojë yllin e United këtë verë

albswiss.com