Alb'swiss TV
Showbiz

Artisti i njohu është gjyshi i Sara Hoxhës

artisti-i-njohu-eshte-gjyshi-i-sara-hoxhes

Sara Hoxha zbulon se gjyshi i saj është artisti i njohur shqiptar.

Partnerja e këngëtarit Ledri Vula, Sara Hoxha është kthyer një nga personazhet më të përfolur të momentit. Ajo është në ditët e fundit të shtatzënisë dhe çdo foto që publikon në rrjetet sociale kthehet në lajm.

Së fundmi, ajo ka ndarë në Instagram një foto me të cilën kujtonte gjyshin e saj, në 4- vjetorin e ndarjes nga jeta.

Mirëpo me sa duket, emri i gjyshit të Sarës nuk është i padëgjuar. Bëhet fjalë për mjeshtrin shqiptar të cirkut, Telat Agollin.

“Janë bërë 4-vite tashmë dhe unë ende nuk mund ta besoj që ti nuk je më me ne. Ti je legjenda jonë dhe do të jesh gjithmonë gjysh” , shkruan Sara krah fotos së tij, të shkrepur në kohën kur ai punonte në Cirkun Kombëtar.

Telat Agolli, ndërroi jetë në moshën 84-vjeçarë në SHBA dhe ishte ndër të parët artistë akrobatë në Trupën e Estradës së Tiranës. l.k/abcnews

Të ngjajshme

Almeda dhe Tolga kaq të bukur e kanë përzgjedhur emrin për vajzën e tyre

albswiss.com

Dhurata Dora ndryshon pamje, kësaj radhe nuk njihet

albswiss.com

Era Istrefi befason ndjekësit, bën sërish ndryshim në pamje

albswiss.com