Atletico dhe Real ndajnë pikët në derbin madrilen – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Atletico dhe Real ndajnë pikët në derbin madrilen

atletico-dhe-real-ndajne-piket-ne-derbin-madrilen

Paqe në “Wanda Metripolitano”.

Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë ndarë pikët në derbin madrilen të zhvilluar në “Wanda Metripolitano” në kuadër të xhiros së 26-të në La Liga.

Ndeshja ishte mjaftë interesante, por në fund rezultati përfundimtar doli të jetë 1 – 1, shkruan lajmi.net.

“Los Rijoblancos” realizuan të parët përmes një kundëraksioni, në të cilën Marcos Llorente asistoi për Luis Suarez, që në mënyrë mjeshtërore shënoi në portën e Jan Oblakut.

Mysafirët, arritën të gjejnë golin në fundin e ndeshjes përmes Karim Benzema që u asistua nga Casemiro (87′).

Pas këtij barazimi, Atletico mban kreun me 59 pikë, derisa Real renditët në pozitën e tretë me 53 sosh.

Të ngjajshme

Lëndohet LeBron James, kjo është gjendja e tij

albswiss.com

Juventus nuk e toleron më Pirlon, gati trjaneri i ri

albswiss.com

MARCA: “Spanja e njeh Kosovën, rivalin e vet të ri”

albswiss.com